יום שלישי, 16 בנובמבר 2010

סקירה - נעל הרים מומלצת לטיול

גם הפעם בחרנו לכתוב על נעלים למטיילים. כחלק מסדרת כתבות אנו מציגים את מגוון הנעליים למטיילים. במאמרים קודמים הסברנו את חשיבותם של נעלים איכותיות לטיול בטוח ומהנה. הפען הבאנו נעל איכותית מבית NIKE. לא מדובר בנעל אטומה או בנעל לטיול ארוך בשטח קשה ורטוב. אלא בנעל ריצה איכותית המאפשרת ריצה באזורים כפריים ומשטח משתנה בצורה מושלמת. הנעל מורכבת משכבות איכות תומכות ובולמת את הזעזועים הרבים בעזרת בולמי זעזועים איכותיים.

נעל מטיילים וריצה מבית  NIKE

נעלי מטיילים אטומות - סקירה

נעלי מטיילים הם חלק ממכלול פריטים חשובים בתוך ציוד המחנאות. כאשר אנו יוצאים לטיול עלינו להכין את ציוד המטיילים בהתאם לתנאים בשטח המיועד לטיול. כיום ניתן למצוא מגוון רחב לש ציוד מטיילים איכותי ומקצועי. החומרים שנעשה בהם שימוש כיום הם חומרים מתקדמים ומאפשרים נוחות מירבית לצד שמירה על הגוף והתאמה מושלמת לנאים הקשים אליהםאנו נחשפים בזמן טיול קמפינג.

נעל מטיילים אטומה למים

נעל אטומה למים באה לתת מענה למטיילים באזורים טרופיים רטוהים או אזורים קפואים. בנעל האטומה מספקת הגנה מלאה מפחדירת מים ומשאירה את רגל המטייל יבשה ומוגנת מפגעי הרטיבות והקור. מפגעים שנראים לנו לא רציניים בבית עשויים להיות מצילי חיים בשטח. התנאים בשטח שונים ומשתנים בין אזור לאזור. תכנון מוקדם יאפשר לנו להצטייד בציוד המחנאות המתאים ביותר לאופי הטיול. הפעם הבאנו לכם סרטון שמסביר את החשיבות של נעל מטיילים איכותית בהצלחה טיול בטוח ומהנה.

סרטון נעלי מטיילים מקצועיות
קצת על ציוד מחנאות

בחירת ציוד מחנאות מקצועי ומתאים לקראת הטיול המתוכנן יכולה להקל עליכם במידה ניכרת במהלך הטיול ואף לחסוך לכם כסף. רבים הם המטיילים שקונים ציוד שהוא מעל ומעבר למה שהם באמת צריכים לטיול שלהם או לחילופין שהם לא נערכו מספיק לתנאים שהם פגשו בדרכם בטיול. השיקולים ברכישת הציוד לטיול שלכם יושפעו כמובן לפי היעד שלכם, תנאי מזג האוויר וסוג הטיול שאתם מתכננים לעשות. נשמח לתת לכם כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור את הציוד המתאים ביותר לטיול שלכם.

ציוד מחנאות איכותי איך בוחרים?

 • השק השינה ישמש אתכם בחלק מהטיול כמיטה לשינה, לא צריך להסביר כמה חשוב שתישנו טוב כדי שתוכלו ליהנות מהטיול שלכם. מלבד זאת, שק השינה מטפל בטמפרטורה שלכם בזמן השינה.נכון שכולם מעדיפים שק שינה קל וקומפקטי שלבסוף יתמקם בתרמיל שלכם בדרכים במהלך הטיול..
 • ראשית תבררו מהי הטמפרטורה הכי נמוכה שתימצא באותו יעד בטיול, על פי זה תכוונו את הרמה התרמית שאתם צריכים מהשק שינה שלכם. גם המחיר משחק קצת תפקיד, המשקל של השק, הגודל שלו, והבידוד שהוא מסוגל להעניק לכם. בסופו של דבר ישנם מגוון אפשרויות לכל מטרה
 • התרמיל שעל גבכם חשוב אף הוא במהלך טיולכם, גם אם תעשו זאת בהליכה רגלית וגם אם תמצאו את עצמכם בטיול רכיבה על סוסים כל הדברים החשובים שלכם יצטרכו להיות עליכם. בחירת התרמיל צריכה להתבסס אך ורק על הנוחות שלכם, לכל אדם מבנה גוף שונה המלצה לאו דווקא תעזור פה.אם אתם משפחה שמטיילת עם תינוק, מומלץ להתאים מנשא לתינוק שישמש אתכם בטיול.
 • הנעליים ילווה אתכם בכל צעד וצעד בטיול, כל עוד אתם לא יחפים כמובן. בטרקים, במסלולים השונים ובשטח מומלץ שתהיו עם הנעליים הנכונות ביותר בשבילכם.היצע הדגמים הרחב בחנויות השונות מאפשר לנו לבחור בין מגוון ענק של נעליים, חלקם מותגים מוכרים וחלקם פחות. בחירת נעליים צריכה להתחיל בראש ובראשונה בנוחות שלנו כאשר אנחנו מודדים את הנעל, וגם מדידה זאת מומלץ לעשות עם גרב עבה שלא יקרה חלילה מצב שהנעל תהיה קטנה או גבולית בגודלה.
 • האוהל ישמש עבורכם כבית לישון ולנוח בו בחלק מהטיול, רבים ממעיטים להשקיע ולהבין את חשיבות האוהל בטיול. לאוהל הגנה מאוד משמעותית בתנאי מזג האויר והאקלים בטיול, האוהל גם מגן עליכם מבעלי חיים, חרקים, וזוחלים במהלך השהות באוהל. בחירת האוהל תותאם על פי תנאי האקלים הצפוי לכם, כמובן שגם למשקל יש משמעות ולקלות ההרכבה והסגירה. הדבר האחרון שאתם רוצים זה לישון רטובים באוהל בקור באמצע הטיול שלכם.
סרטון- קצת על החשיבות של אוהל מטיילים


יום שני, 15 בנובמבר 2010

מנשא לתינוקות - מדריך למשתמש

כחלק מההכנות לטיול אנו ממליצים על מדידה ובחירה נכונה של המנשא אותו אתם מתכוונים לקנות. מנשא לתינוק הינו אביזר חשוב לכול הורה בין אם הוא מתכנן טיול רגלי בשבת בבוקר ובין אם הוא מבלה לא מעט זמן בהליכה וטיולים בעיר. החשיבות של מנשא איכותי הינה מכרעת ביותר לחווית המשתמש , שמירה על גב ההורה ובראש ובראשונה לבטיחות התינוק. הפעם בחרנו להראות לכם סרטון אינפורמטיבי קצר שמסביר בדיוק כיצד אנו אמורים להשתמש במנשא.מנשאים לתינוק -עולם מלא של נוחות ובטיחות


ממש כמו ציוד מחנאות איכותי אותו אנו רוכשים לפני יציאה לטיול. גם מנשא לתיקות מהווה ציוד חשוב. הורים כיום מטיילים ברגל בטיולים קלים בעיר או בסביבת האורבנית רוצים לקחת את הדבר המרעיש הזה שנקרא תינוק. בעזרת מנשא לתינוק הדבר מתאפשר. קיימים מספר סוגים של מנשאים חלקם עירוניים וקלים וחלק מתאימים לטיולים בטבע. איכות המוצר חשובה מאחלים לכם בחירה נכונה ובטוחה

סרטון מעניין על מנשאים לתינוקיום ראשון, 14 בנובמבר 2010

ציוד מחנאות - מנשא לתינוקות

היום בחרתי להתמקד ולכתוב על פריט מאוד מיוחד מנשא לתינוק. לא פעם משפחה חדשה מעוניינת לצאת לחיק הטבע לטיול קצר וקליל. ציוד מחנאות חייב להיות איכותי ומקצועי. ציוד מטיילים שעבר את כול הבדיקות של מכון התקנים הישראלי ונמכר בחנויות המוכרות והמוסמכות מהווה התחלה טובה לטיול. כאשר אנו ניגשים לקנות מנשא לתינוק אנו מוצאים מנשאים מסוגים שונים ומחומרים שונים. לא מזמן נכתב במדיה בארצות הברית על איסור שימוש במנשא שנמצא כלא בטיחות לתינוק. לכן חושב לרכוש מנשא שאחרין כבר ניסו ובדקו וקבלתם עליו המלצות.

טיפים מרכזיים לקניית מנשא לתינוק

 • קנה מנשא רק מחנות מקצועית ומוכרת
 • התיייעץ עם חברים או קרובי משפחה שמכירים מקרוב מוצר כזה או אחר.
 • קרא ברשת על המלצות
 • בדוק את אישור מכון התקנים הישראלי על המוצר
 • בדוק את המנשא בחנות מדוד אותו והתייעץ עם המומחה בחנות
מנשא לתינוק לא קונים בכול מקום

ציוד מחנאות מומלץ בחירת אוהל מטיילים

כאשר אנו מטיילים בארץ ובעולם אנו מצטיידים בציוד מחנאות מהאיכות הטובה ביותר. ציוד מחנאות וציוד קמפינג מהווה בעבורנו המטיילים מרכיב מרכזי בהצלחת הטיול. ציוד מטיילים מקצועי ואיכותי מאפשר לנו לטייל בבטחה ובנוחות. הפעם בחרתי לכתוב על חשיבותו של אוהל מטיילים. קיימים סוגים רבים של אוהלים. אוהל מטיילים מהווה כבית של המטייל אנו נחים,לנים וצוברים כוח מיום הטיולים הקשה באותו בית מבד. האוהל שומר עלינו מתנאי מזג אוויר קיצוניים להם אנו לא מורגלים: קור, חום רוח, שלג, גשם ועוד.

בחירת אוהל מטיילים

קיימים סוגים רבים של אוהלים למטייל. עלינו לבחור את האוהל על פי הדרישות הספציפיות של כול מסלול מטיילים. למשל: טיול קמפינג באזור קר וגשום מצריך ציוד שונה מאשר טיול באזור יבש וחם. לכן מומלץ להייעץ עם מומחה בחנות המטיילים. אנו ממליצים על ראובן אתר בחור נחמד מהמרכז למטייל לכול הרוחות. מדובר בבחור נחמד שישמח לחלוק איתכם את הידע הרב שיש לבחור ממסעות רבים בארץ ובעולם.

אוהל מטיילים מקצועי כולל מיטה


מסלול מטיילים - נחל דן


נחל דן הנושק לחרמון, נחשב לאחד משלושת המקורות החשובים לנהר הירדן והנחל נחשב למרכזי שבהם, פתיתי השלג הנמסים והגשמים שבחרמון מזינים את הנחל הזה בשפע מים ובמראות טבע עוצרי נשימה. סביבת הנחל תלווה אתכם בצל עצי חורש תוכלו לפגוש מקרוב את עצי ה"מילה הסורית", ער אציל, אשחר רחב עלים, אלה אטלנטית ושיזף השיח. מלבד הנחל השופע בסביבת נחל דן תוכלו לראות את העיר העתיקה "ליש" שהוקמה על ידי בני שבט דן בתקופה המקראית.ישנם ממצאים ארכיאולוגיים מתקופה ירבעם וכמובן קשת השער הכנעני ונחשבת לקשת הבנויה הקדומה ביותר שהתגלתה עד כה בעולם.

דרכי הגעה למסלול -נחל דן

למסלול תוכלו להגיע סמוך לקיבוץ דן, הממוקם כ-11 ק"מ מזרחית לצומת המצודות.המסלול מתאים לכל הגילאים וכמובן למשפחות, תוכלו לראות לא מעט משפחות בשטח כאשר על כתפי האימא תראו מנשא לתינוק והאבא מחזיק את היד לילדים ונהנים מהמסלול. כמו כן המסלול מתאים לכל ימות השנה, הצל הרב הסובב סביב הנחל אף מאפשר ליהנות מהמסלול גם בעומס חום כבד. בנחל דן תוכלו לבחור כמה מסלולים שכולם לבסוף יחסית קלים וחלק מהמסלולים אף מתאימים לנכים,המסלולים יארכו בין שעה לשעתיים וחצי לערך. במהלך המסלול למעשה תהיו בשטח "שמורת נחל דן" ועל כך ישנו תשלום סמלי עבור הכניסה לשמורה.המסלול הקצר אורכו כשעה ויעדו מגיע ל"מעיינות הדן". מסלול ארוך יותר שיארך כשעה וחצי מגיע עד איזור מצפור האלה. ובמסלול "דן העתיקה" שיארך כשעתיים וחצי תוכלו ליהנות מהעתיקות ומהמעיינות.המסלול מאוד מסודר, יהיה לכם שלטי הכוונה, חניון, ברזים למילוי מים. אך שימו לב כי אסורה הכניסה לנחל ולמעיינות שבדרך ואז מלבד לבריכה השכשוך בה ניתן לטבול.מדהים היה אילו ניתן היה לשלב רכיבה על סוסים במסלול נחל דן, השילוב של המסלול והמים היה יכול לתת חוויה נדירה, הלוואי וביום מין הימים זה יתאפשר.

בעלי חיים במסלול

 • גם בעלי החיים בסביבת הנחל יעניקו לכם את כל הסיבות להבין שזהו אחד מהנחלים היפים בארץ,

 • הדגים השונים שבמי הנחל, הסלמנדרות, הציפורים ועוד מני זוחלים ידידותיים למבקר.

 • לקראת סוף המסלול תוכלו לבקר בבית אוסישקין שמשמש כמוזיאון לטבע וארכיאולוגיה.

 • אם אתם מחפשים מסלול כייפי, מים זורמים ולראות את הטבע ובמסלול קל יחסית, נחל דן יעניק לכם חוויות אלו פלוס ארוחה טובה אם תחליטו לחנות במסעדה באמצע המסלול.
סרטון על המסלול- נחל דןמסלול למטיילים – בריכת המשושים


נחל המשושים, הנחל הארוך ביותר ברמת הגולן, הנחל ממוקם במרכז דרום רמת הגולן. אפשר לקרוא לזה סוג של פלא טבע. כידוע, השם "משושים" נגזר מצורת הדפנות של בריכת המשושים העשויים בזלת בצורת מצולע. המשושים בנויים בצורה של עמודים ארוכים שנוצרו לאחר התקררות לבה כתוצאה מהתפרצות הר געש, תהליך טבעי של ההתקררות יצא באופן טבעי את המצולעים שרובם אגב, משושים.בריכת המשושים משמשת מקום מפגש למימיו של נחל המשושים המוכר, לפני כמה שנים היינו צריכים לצעוד כ-7 שעות על מנת להגיע לבריכת המשושים, כיום החברה להגנת הטבע סללה דרך המאפשרת נגישות נוחה יותר למתחם הבריכה.

קצת על המסלול

 • המסלול נחשב למסלול קל, מתאים לכל גיל ומשפחות – כולל פעוטות אחוזים על כתף ב מנשא לתינוק,

 • אורכו של המסלול כחמישה ק"מ לערך, ובקצב ממוצע תעברו מסלול זה בשעתיים.

קצת הוראות בטיחות

על פי סימון השבילים תוכלו לזהות את הנחל על פי הצבע האדום המסומן בדרך. העונות הכי מומלצות לטיול בנחל יהיו באביב ובקיץ. הנקודת כניסה למסלול זמינה ממזרח כביש 888 באזור צומת בית ציידה-צומת בית המכס ונקודת היציאה תהיה בחניון קלע אל קרענה בהמשכו של אותו הכביש.אם תרצו תוכלו לבחור במסלול נוסף וללכת עם שביל בסימון ה"ירוק", השביל הזה ייקח אתכם לתצפית מדהימה על כל הערוץ ודרום רמת הגולן, התצפית מוכרת בשם "ברך הנחל".בהמשך הדרך תתקדמו בדרך עפר לכיוון "חד נס" כשלצידכם חורשות איקליפטוסים, כק"מ לאחר מכן תגיעו לאזור עם שכשוך רגלים במים, ככה לקראת הסיום של המסלול. לבסוף המסלול יסתיים בין צומת יהודיה לבין בית צידה על כביש 87.כמו בגנים לאומיים ושמורות טבע לבריכת המשושים ישנה עלות כניסה סמלית, כשמונה שקלים לילד ושמונה עשרה למבוגר. התשלום מאפשר לכם כניסה וביקור בשמורת יהודיה ובריכת המשושים.בסך הכול מדובר במסלול מאוד מהנה, כשהדובדבן הוא בריכת המשושים עם הרבה קצפת מסביב.

לאוהבי טיולים וטבע המסלול הזה הוא לגמרי חובה, וגם אם בא לכם טיול ברמת הגולן עם המשפחה.

בפעם ראשונה שביקרתי בבריכת המשושים הייתי כמה חברים אחרי טיול רכיבה על סוסים, כולנו היינו מיוזעים ומאובקים, הטבילה בבריכה הקרירה החזירה לנו את האנרגיות להמשך המסע שלנו.אך זה ללא ספק מהמסלולים שאני ורבים ישמחו לעבור כל פעם מחדש.


מסלול מטיילים מומלץ נחל משושיםאזהרה יש לטייל בהתאם להוראות הבטיחות ולהגיון הבריא!