יום ראשון, 14 בנובמבר 2010

מסלול למטיילים – בריכת המשושים


נחל המשושים, הנחל הארוך ביותר ברמת הגולן, הנחל ממוקם במרכז דרום רמת הגולן. אפשר לקרוא לזה סוג של פלא טבע. כידוע, השם "משושים" נגזר מצורת הדפנות של בריכת המשושים העשויים בזלת בצורת מצולע. המשושים בנויים בצורה של עמודים ארוכים שנוצרו לאחר התקררות לבה כתוצאה מהתפרצות הר געש, תהליך טבעי של ההתקררות יצא באופן טבעי את המצולעים שרובם אגב, משושים.בריכת המשושים משמשת מקום מפגש למימיו של נחל המשושים המוכר, לפני כמה שנים היינו צריכים לצעוד כ-7 שעות על מנת להגיע לבריכת המשושים, כיום החברה להגנת הטבע סללה דרך המאפשרת נגישות נוחה יותר למתחם הבריכה.

קצת על המסלול

  • המסלול נחשב למסלול קל, מתאים לכל גיל ומשפחות – כולל פעוטות אחוזים על כתף ב מנשא לתינוק,

  • אורכו של המסלול כחמישה ק"מ לערך, ובקצב ממוצע תעברו מסלול זה בשעתיים.

קצת הוראות בטיחות

על פי סימון השבילים תוכלו לזהות את הנחל על פי הצבע האדום המסומן בדרך. העונות הכי מומלצות לטיול בנחל יהיו באביב ובקיץ. הנקודת כניסה למסלול זמינה ממזרח כביש 888 באזור צומת בית ציידה-צומת בית המכס ונקודת היציאה תהיה בחניון קלע אל קרענה בהמשכו של אותו הכביש.אם תרצו תוכלו לבחור במסלול נוסף וללכת עם שביל בסימון ה"ירוק", השביל הזה ייקח אתכם לתצפית מדהימה על כל הערוץ ודרום רמת הגולן, התצפית מוכרת בשם "ברך הנחל".בהמשך הדרך תתקדמו בדרך עפר לכיוון "חד נס" כשלצידכם חורשות איקליפטוסים, כק"מ לאחר מכן תגיעו לאזור עם שכשוך רגלים במים, ככה לקראת הסיום של המסלול. לבסוף המסלול יסתיים בין צומת יהודיה לבין בית צידה על כביש 87.כמו בגנים לאומיים ושמורות טבע לבריכת המשושים ישנה עלות כניסה סמלית, כשמונה שקלים לילד ושמונה עשרה למבוגר. התשלום מאפשר לכם כניסה וביקור בשמורת יהודיה ובריכת המשושים.בסך הכול מדובר במסלול מאוד מהנה, כשהדובדבן הוא בריכת המשושים עם הרבה קצפת מסביב.

לאוהבי טיולים וטבע המסלול הזה הוא לגמרי חובה, וגם אם בא לכם טיול ברמת הגולן עם המשפחה.

בפעם ראשונה שביקרתי בבריכת המשושים הייתי כמה חברים אחרי טיול רכיבה על סוסים, כולנו היינו מיוזעים ומאובקים, הטבילה בבריכה הקרירה החזירה לנו את האנרגיות להמשך המסע שלנו.אך זה ללא ספק מהמסלולים שאני ורבים ישמחו לעבור כל פעם מחדש.


מסלול מטיילים מומלץ נחל משושיםאזהרה יש לטייל בהתאם להוראות הבטיחות ולהגיון הבריא!